Naar de inhoud
vrijdag 23 oktober 2026

Nieuws uit Nijmegen, elke dag

Vervoer & diensten

A15 tussen Ressen en Bemmel dicht van vrijdag 23 tot maandag 26 oktober

De A15 tussen Ressen en Bemmel sluit van vrijdag 23 oktober 21.00 uur tot maandag 26 oktober 05.00 uur voor werk aan de verbreding.

Redactie Nijmegen Nieuws
A15 tussen Ressen en Bemmel dicht van vrijdag 23 tot maandag 26 oktober

Van vrijdag 23 oktober om 21.00 uur tot maandag 26 oktober om 05.00 uur kan verkeer niet over de A15 tussen knooppunt Ressen en de aansluiting Bemmel. Het traject gaat volledig dicht voor voorbereidend werk aan de verbreding, meldt Omroep Gelderland.

In dat weekend worden bouwterreinen klaargemaakt, geleiderails geplaatst en grondwallen aangepast. Ook worden bomen gekapt. Volgens Rijkswaterstaat is een volledige afsluiting nodig om dit werk veilig te kunnen uitvoeren.

De bomenkap vindt onder meer plaats tussen de snelweg en de Betuwespoorlijn. Die bomen moeten op maandag 26 oktober zijn gekapt. Na de wegverbreding volgt nieuwe aanplant. Rijkswaterstaat wil daarmee de verwijderde beplanting compenseren en het project in het landschap inpassen.

Het werk valt onder ViA15. In dit project werken Rijkswaterstaat en de provincie Gelderland aan de bereikbaarheid rond Nijmegen en Arnhem. Naast het doortrekken van de A15 omvat het project de verbreding van de A12 en de A15.

Bron: Omroep Gelderland